Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz.

İlaçlı Petek Temizliği

Peteklerin içerisinde bulunan kirli su zamanla tıkanmalara neden olabilir. Bu durumda suyun devrinde azalma meydana gelebileceği için peteklerin ısınma performansında da düşüş meydana gelebilir. Profesyonel teknikler uygulayarak ilaçlı petek temizliği yapan ekiplerimiz kirli suyun dışarıya çıkarılmasını ağlar. Ardından peteklerin iç kısmında ilaçlı bir yıkama çalışması yapılarak petek içinin temizlenmesini sağlar.

İlaçlı Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Depo olarak suyu muhafaza eden bölüme de ilaç eklenerek depo bölümünün de temizlenmesi sağlanır. Ancak bu noktada kullanılan ilacın oranı önemli bir detay olabiliyor. Petek temizliğinde kullanılan ilacın fazla olması, peteklere, borulara ya da depoya zarar verebiliyor. İlaçlı petek temizliğine bilgi ve tecrübe sahibi olan ekiplerimiz doğru matematiksel hesaplama ile en doğru oranda ilaç kullanımı yaparak çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Ankara ilaçlı petek temizliğinde kullandığımız teknikler sayesinde sadece depo ve peteklerde değil, tesisatın en önemli bölümü olan vana kısımlarındaki tıkanıklıklar da açılır. İlaçlı suyun yaklaşık 30 dakika peteklerin içerisinde çevrilmesi yöntemiyle radyatör vanaları ve peteklerin tüm kanallarında tam bir temizlik sağlanır.

İlaçlı Petek Temizliği

Bu işlemin hemen ardından temiz su kullanılarak yapılan yıkama çalışmasının ardından peteklerinizi çok daha verimli ısı kaynağı olacak şekilde kullanabilirsiniz. İlaçlı petek temizliği çalışmasında peteklerin sökülmesine gerek kalmaz. İşlem kısa sürede tamamlanır. Ankara ilaçlı petek temizliği hizmetimiz hakkında tüm detayları öğrenmek için iletişim sayfamıza tıklayabilir ve firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ankara’nın Oran, Demetevler, Çankaya, Yenimahalle, İncek, Etlik ve Çayyolu başta olmak üzere bütün semtlerinde hizmetimiz bulunuyor.

Şimşek Ankara Su Tesisat
simsek-su-tesisat

Ankara'da hizmet veren Şimşek Tesisat profesyonel ekibi ile sektörde 1980'li yıllardan itibaren hizmet vermektedir.